Yeşil Karıncalar / Bir Geri Dönüşüm Hikayesi kitabı Good4trust platformunda

“Yeşil Karıncalar” kitap dizisi daha yaşanabilir bir dünya için yapılması gerekenleri bu defa çocukların dilinden anlatıyor. Çocuklar için hazırlanan projede büyükler için de çıkarılacak önemli dersler var.
Bugüne kadar çocuklara anne babalar, öğretmenleri, büyükler öğretti her şeyi… Ancak bu döngüyü ‘Yeşil Karıncalar’ değiştiriyor. Artık çocuklar da büyüklere öğretiyor. Hem de çevremiz, dünyamız, geleceğimiz için çok önemli bir konuyu çocuklar anlatıyor…
Dönüşüm Derneği Kurucusu ve sanat öğretmeni Niyazi Selçuk’un kaleme aldığı “Yeşil Karıncalar”, daha yaşanabilir bir dünya için bugüne kadar büyüklerin anlattığı her şeyi çocukların gözünden anlatıyor. Hatıra Akyüz’ün resimlediği serinin ilk kitabında; evsel atıkların yeraltı serüvenlerini, doğaya ve diğer canlılara verdikleri zararı bu kez çocuklar anlatıyor büyüklere…
Geri dönüşüm bilinci ve farkındalığı oluşturmayı amaçlayan “Yeşil Karıncalar” serisiyle hem büyüklere hem de küçüklere doğal yaşama zarar vermeden yaşanabileceği hatırlatılıyor.
Geri Dönüşüm macerası başlıyor…
Geri dönüşümün ve evsel atıkları ayrıştırmayı çocuklara anlatmak amacıyla hazırlanan “Yeşil Karıncalar” kitabının kahramanları; Deniz ve Yeşil Karıncalar.
Bir gece su içmek için mutfağa giden Deniz, herkes uyurken, çöplerde atıkları ayrıştıran Yeşil Karıncalar ile karşılaşır. Yeşil Karıncalar onu, yerin altındaki yuvalarına davet eder. Deniz bu yolculuğu sırasında insanların yarattığı atıkların diğer canlıların hayatını ne kadar zorlaştığını görür ve atıkları ayrıştırmayı öğretmek üzere kolları sıvar.
Geri dönüşüm ve yerinde ayrıştırmanın çocukların gözünden anlatıldığı “Yeşil Karıncalar” projesi, eğitimde süregelen ‘çocuğa öğretilir’ yöntemi yerine “öğretme” işini çocuklara veren yeni bir model öneriyor. Çocuklar aracılığıyla ebeveynlere de ulaşmayı hedefleyen kitap serisi klasikleşmiş eğitim algısına farklı ve yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor.

“Geri Dönüştürülebilir Proje”

YEŞİL KARINCALAR / BİR GERİ DÖNÜŞÜM HİKAYESİ
Yeşil Karıncalar™️ markası Niyazi Selçuk tarafından geliştirilen sürdürülebilir bir sosyal girişim modelidir. 
+2 Nedir? 
Satın alınan bu kitap sayesinde kitaba erişemeyen iki çocuğa kitap ulaştırmış olduğunuzu anlatır. Aynı zamanda Dönüşüm Derneği’nin yürüttüğü eğitim çalışmalarının yaygınlaşmasına katkıda bulunduğunuzu anlatır. 
+2 Nasıl çalışır?
Yeşil Karıncalar kitabı sizlere direkt ulaşır. Arada yayınevi ve dağıtımcı yoktur. Bu gider kalemlerinden artan bütçe sayesinde satın alınan her kitap ile +2 kitap basılmaktadır.
Yeşil Karıncalar Kulübü Sıfır Atık Projesi 
Yeşil Karıncalar™️/ Bir Geri Dönüşüm Hikâyesi yazarın, sivil toplum kuruluşları için sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturmak amacıyla kaleme aldığı bir hikâyedir. Kurucuları arasında yer aldığı Dönüşüm Derneğinin çevre duyarlılığı konusundaki projelerini sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla oluşturduğu “+ hareketi” ile çocuklara sunulan ürünlerin geliriyle imkânı olmayan çocuklara da kitabın ulaştırılması hedeflenmektedir. Çocukları evsel atıkların ayrıştırılması konusunda eğitmeyi amaçlayan “Yeşil Karıncalar Kulübü Sıfır Atık” projesi, satın aldığınız Yeşil Karıncalar™️ markalı ürünlerin geliriyle sürdürülmektedir. Aldığınız bu kitap sayesinde yaşanabilir bir dünya hayali kuran çocuklar bu proje ile buluşmaktadır.
Yeşil Karıncalar kitabını https://good4trust.org/carsi/urunler/yesil_karincalar_bir_geri_donusum_hikayesi-8143913041 bağlantısı üzerinden edinebilirsiniz.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I accept the Privacy Policy