Ekşi Fest’15!

Ekşi Fest’te sizlerle birlikteydik.

Kavuşmaların günü: Ekşi Fest’15!

Yüzüklerin Efendisi’nin Frodosu Elijah Wood, hayranı olduğu ünlü müzisyen Selda Bağcan’la Ekşi Fest’te buluştu. Elijah Wood, Selda Bağcan’a ‘’Sana tapıyorum. Türk müziği ile beni tanıştırdığın için çok teşekkür ederim’’ dedi. Selda Bağcan da ‘’Bu kadar iyi bir oyuncunun beni beğenmesi, beni çok mutlu ediyor’’ dedi.

‘’Bu yaştan sonra artık rock konserlerindeyim!’’

Yurtdışında şarkılarının bir ağızdan söylendiğini belirten Selda Bağcan, Türkiye’deki ilk rock konserinin Ekşi Fest’te gerçekleştirdiğini belirtti. “Her yer Taksim her yer direniş” sloganın atıldığı konserde ‘’Taksim’de böyle konser verebilmek ne güzel olurdu’’ dedi.

Türk müzik tarihinin en önemli isimlerinden Selda Bağcan ve Tel Aviv’li surf rock gubu Boom Pam‘in bir araya gelerek Selda Bağcan’ın klasikleşmiş parçalarını orkestrayla canlandırdıkları projeleri Selda Bağcan & Boom Pam ile Türkiye’de ilk kez Ekşi Fest’15’te sahne aldılar.

Festivalde Türkiye’de iyi bir dinleyici kitlesine sahip olan, Hollywood yıldızı, Yüzüklerin Efendisi’nin Frodo’su Elijah Wood ile müzik koleksiyoneri DJ Turquoise Wisdom’ın ortak çalışması Wooden Wisdom – DJ Fitz, Grup Ses Beats, hiperaktif İspanyol grup Che Sudaka, Fransız reggae grubu Dub INC., büyük bir şenliği küçük bir sahneye sığdıran La Rue Ketanou, Türkiye’de de belli bir kitle oluşturmuş Beyrut’un blues/rock grubu The Wanton Bishops, Afro-Latin, caz ve dünya müziği’ni renkli ve şiirsel performansıyla buluşturan Carmen Souza ve django, reggae, ska, dub, bratsch, afro-beat ve Anadolu müziğini harmanlayan protest müzik grubu Bandista sahne aldı.

Ekşi Fest’15, alternatif müzik sahnesinde ise Tribali, Burcu Tatlıses, Frapan, Cemiyette Pişiyorum, Biz, Ars Longa, Roadside Picnic, Cem Başak ve Red Bull Warm Up ekibini ağırladı.

Ekşi Fest gün boyu süren müzikle birlikte, oyunlar, yarışmalar, sosyal medya ve doğa aktiviteleri ile renkli, eğlenceli, alışılmışın dışında bir festival deneyimi yaşattı.

Ekşi Fest’15 aynı zamanda, Tomurcuk Vakfı, Uluslararası Af Örgütü, Dönüşüm Derneği, Mor Çatı, Yedikule Hayvan Barınağı, Vamos Bien gibi farklı görüşten birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nun koşulsuz yer bulabildiği ve katılımcıların görüşlerini dile getirip, eğlenceyle fikirlerini özdeşleştirebildiği en özgür festivallerden biri olma özelliği taşıyor.